Bursiyer İş Duyurusu

ilan

Bursiyer İş Duyurusu

25 Şubat 2015
|

(Doktora Sonrası Araştırmacı & Yüksek Lisans Öğrencisi)

ARDEB 3501 Kariyer Geliştirme Programı kapsamında desteklenen ve 24 ay sürmesi planlanan bir TÜBİTAK projesinde görev almak üzere nitelikli doktora sonrası araştırmacı (18 ay) ve yüksek lisans öğrencisi (24 ay) aramaktayız. Kocaeli Üniversitesi Bilişim Sistemleri Mühendisliği’nde Yrd. Doç. Dr. Hikmet Hakan GÜREL tarafından yürütülen projenin konusu Grafen Tabanlı Biyoalgılayıcılar olup, 2 boyutlu malzemeler ile temel amino asitlerin etkileşim mekanizmalarının ab initio araçları ile hesaplanmasını ve bu yapıların moleküler dinamik simülasyonlarını içermektedir.

Doktora sonrası araştırmacı, yoğun madde fiziği, malzeme bilimi, moleküler biyoloji ya da yakın bir alanda doktora derecesine ve ab initio araçları hakkında tecrübeye sahip olmalıdır.Yüksek lisans öğrencisi 4 yıllık temel bilimler ya da mühendislik derecesine sahip olmalı ve proje konusunda bir tez çalışması yürütmelidir.

Linux işletim sisteminde kullanıcı düzeyinde önceden tecrübesinin bulunması beklenecektir.TÜBİTAK tarafında belirtilen aylık burs miktarı (Doktora Sonrası : 2250 TL’ye, Yüksek Lisans: 1500 TL’ye kadar) ödenecektir.
Projeye kabul edilecek araştırmacıların, Kocaeli ya da civarında ikamet etmeleri istenilecektir. İlgilenen adayların, aşağıda belirtilen belgeleri proje yürütücüsüne doğrudan, e-posta ya da posta yoluyla iletmeleri önemle rica olunur.

Gerekli Belgeler:
1. Niyet mektubu (İlgili projede çalışmak üzere istek ve uygunluğu belirten, adayın düşüncelerini açıkladığı bir ya da iki sayfalık metin.)
2. Özgeçmiş.
3. Referanslar (2 adet Referans mektubu veya referans verilen iki kişiye/öğretim üyesine ait iletişim bilgileri)

Yrd. Doç. Dr. Hikmet Hakan GÜREL
Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Bilişim Sistemleri Mühendisliği Bölümü, 41380 Umuttepe Kampüsü KOCAELİ
E-mail : hhakan.gurel@kocaeli.edu.tr (kurumsal), h.hakan.gurel@gmail.com (kişisel)
Tel: +90 262 303 22 15

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterPin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Share on StumbleUpon0Share on Tumblr0